Nie oszukujmy się. Nastały czasy, gdy komputery to coś, co powinno towarzyszyć nam na co dzień. Nie musisz jednak być ekspertem w dziedzinie informatyki, by zastosować nowoczesne technologie w swojej pracy. Zdaj się na swoich podopiecznych!

Minecraft jest jedną z gier, które zawładnęły umysłami dzieci i dorosłych. Stworzona przez Mojang Studios gra wykorzystuje proste, kwadratowe bloki do tworzenia wirtualnego świata. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Zacznijmy jednak od początku.

Jak wygląda gra Minecraft

Po starcie gry, pokazuje się generowany losowo świat. Nie jest on jednak zupełnie przypadkowy. Występują tu odpowiednie biomy (puszcza, pustynia, lasy iglaste, kres itd.) a w zależności od nich spotkać możemy rożne zwierzęta i rośliny.

Zbierając surowce (na początku zwykle ziemia, drewno) zaczynamy tworzyć narzędzia, które pozwalają nam na szybszą eksplorację i zdobywanie kolejnych surowców. Im więcej mamy w swoim ekwipunku, tym lepiej dla nas!

Dwa, najważniejsze tryby gry

W trybie przetrwania, jak nazwa wskazuje, musimy jak najdłużej utrzymać swoją postać przy życiu, jednocześnie budując coraz lepsze schronienia, zdobywając pożywienie i pokonując stwory, które na nas napadają. (spokojnie, nie ma tu krwi).

W trybie kreatywnym mamy dostęp do wszystkich rodzajów materiałów i bez ograniczeń możemy tworzyć co nam się tylko żywnie podoba!

Hardcore to najtrudniejszy tryb. Gdy gracz wybierze tę opcję nie ma możliwości odrodzenia się w tym samym świecie (jak np. w trybie przetrwania). Gdy straci życie, cały wygenerowany świat przepada i nie można do niego wrócić.

Nie umiem grać. Co mam robić?

Nic! Gwarantuję, że Twoi podopieczni potrafią. Może poświęć jedne zajęcia do tego, aby to oni nauczyli Ciebie?

Dodatkowo, na Youtube są setki filmów z podstawami tej gry. Przykładowy:

Minecraftowe konkursy

Jest mnóstwo możliwości, które daje Ci Minecraft. Kilka z nich to:

Konkurs na najlepszą budowlę.

Wymarzony dom? Najładniejsza wieża? Pozwól puścić wodze wyobraźni swoim uczniom i ogłoś konkurs na najlepszą budowlę!

Zbuduj swoją szkołę.

Minecraft daje możliwość zbudowania swojej szkoły od nowa! Jednocześnie, możesz poprosić o zaprojektowanie szkoły marzeń, ogródka szkolnego, stołówki…

Odwzoruj istniejącą budowlę.

Krzywa wieża w Pizie? Wieża Eiffla? Wielki Mur Chiński? To tylko kilka propozycji, których budowanie może zająć nawet miesiące pracy!

Walory edukacyjne Minecraft ’a

To nie jest kolejna bezsensowna gra. To narzędzie, dzięki któremu możesz nauczyć dzieci kreatywności, planowania, architektury, wyobraźni przestrzennej, geografii, matematyki, biologii i wielu, wielu innych przydatnych rzeczy.

Poniżej przedstawiam kilka filmów, które prezentują możliwości jakie daje Minecraft.

0 0 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze