Tak wiem, jak słyszy się “woda” na zajęciach, to włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, czasem trzeba zaryzykować! Poniżej przedstawię krótkie zajęcia, z których większość z nich można zrobić na szybko, kiedy nie ma pomysłu, a trzeba zdziałać coś ciekawego.

Zobacz również: Astronomiczne Kabum!

Rozwijające się kwiatki

Jedyne czego potrzebujesz do tego zadania to pojemnik z wodą (może być kubek), twarda kartka papieru (koniecznie twarda!) i nożyczki. Jeśli chcesz, by było ładniej, przydadzą się kredki bądź kolorowy papier.

Wytnij kwiatek zwracając uwagę, by płatki były mniej więcej wielkości środkowego okręgu.
Zagnij płatki kolejno do środka, aż będzie wyglądać jak na zdjęciu poniżej
Wrzuć do wody i obserwuj jak się rozwija!

szybkość: 4x

Wyścigi- napięcie powierzchniowe

Wiadro lub miska, trochę wody, płyn do mycia naczyń, nożyczki i kartka. I już masz przepis na wyścigi z wykorzystaniem napięcia powierzchniowego!

Wycinamy rybkę, rakietę, samolot, czy co tylko sobie wymyślimy, pamiętając o tym, żeby wykonać również rowek w środku naszej wycinanki.
Połóż wycinankę na wodzie i patyczkiem lub pędzelkiem namoczonym w wodzie z płynem do mycia naczyń, kapnij na rowek i patrz jak rybka startuje!

Kolorowy relaks

Zawsze chciałem mieć lampę lawową. To taki zbiornik z wodą i pływającą w środku cieczą. Jest w tym coś relaksującego… Jeśli chcesz trochę wyciszyć swoich podopiecznych, włącz spokojną muzykę, rozpuść farby i kropla po kropli wpuszczajcie je do wody. Efekt murowany!

0 0 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze